Theaterchronik "heute - 1930"

2017   Ladykillers
2016   Nur kei Blueme
2015   Manne mit und ohni Visione
2014   Heisse Bräute machen Beute
2013   Tante Jutta us Kalkutta
2012   S'chlösterliche Windelchind
2011   Pfäffer und Salz

2010   Turbulänze über em Atlantik

 

2009   Mit Verluscht muesch rächne
2008   Der verkaufte Grossvater
2007   De Meischterboxer
2006   Liebi mit Blächschade
2005   Uf Bali ond zrogg
2004   Chaos im Penthuus
2003   Blaus Bluet ond Erbslisuppe
2002   De Harry chunnt ned drus
2001   Verruckt's Gäld

2000   E Gsichtsmaske bitte

 

1999   Zimmer 12 a
1998   Es gmüetlichs Wochenänd
1997   Tante Emmi i de Chlemmi
1996   s'neue Stüürgsetz
1995   Das cha jo heiter wärde
1994   E tolli Familie
1993   Bes doch ned eso dumm
1992   De ungläubig Thomas
1991   De Putztüfel

1990   s'Härz am rächte Fläck

 

1989   Putzfrau als Detektiv
1988   Zum Tüfel met em Sex
1987   De Meischterboxer
1986   Früehlig im Buechehof
1985   Familie Nägeli
1984   Morge früeh wenn d'Sunne lacht
1983   s'neue Stüürgsetz
1982   Gäld regiert d'Wält
1981   Die spanische Fliege

1980   Turnerabend

 

1979   Met Chuchi Ateil
1978   Zäh Tag Gratisferie
1977   Turnerabend
1976   Vogel friss oder stirb
1975   De Schicksalshof
1974   s'Hörrohr
1973   s'Härz am rächte Fläck
1972   de Gottlieb weiss Rat
1971   Turnerabend

1970   Revue im weissen Rössl

 

1969   De Hemmschueh
1968   Revue Wunschprogramm
1967   Der verkaufte Grossvater
1966   Turner Revue
1965   Singspiel und Konzert Männerchor
1964   d'Wätterhäx
1963   Revue Camping
1962   Schiffsrevue
1961   Erna vom Goldingerhof

1960   Im weissen Rössel

 

1959   s'Mündel
1958   Turnerabend
1957   s'Härz am rächte Fläck
1956   Turnerabend

1955   Der verkaufte Grossvater

1954

1953   De Musterbur
1952   Turnerabend
1951   Anna, die Magd

1950   Turnerabend

 

1949   s'Hager Rösi
1948   Turnerabend
1947   Frymann und Turnerabend
1946   Dorngrüt
1945   Turnerabend
1944   Heilige Bode
1943   Hanneli
1942   Der Rebelle
1941   Turnerabend

1940   Beresina

 

1939

1938

1937   Lebensstürme

1936   Turnerabend
1935   Die Räuber
1934   Lawinendorf
1933   Die Weise vo Hollige
1932   d'Waldmarch
1931   Der Postillon vom Gotthard
1930   De Schicksals-Schmied